Tradikatolickie Q&A #2 – Synod Fraciszka o LGBT, Komunia z nowej Mszy, Tradycyjny katolik w rodzinie
Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka z serii “Tradikatolickie Q&A”. Jest to seria, która będzie rozwijać się sukcesywnie w miarę potrzeb naszych Widzów. 🙂

W tym filmiku odpowiadamy na następujące pytania, które nam zadaliście:

● Ważne pytanie (jeśli zbyt osobiste to oczywiście akceptuję milczenie) – jak na Wasz tradycyjny katolicki radykalizm reaguje rodzina (rodzice, rodzeństwo i dalej)? Czy jesteście “samotnymi wyspami”? Nikt nie porusza tego tematu, a wydaje mi się on bardzo istotny.
● Jak w praktyce może we Mszy Świętej w Klasycznym Rycie Rzymskim uczestniczyć ktoś , kto ma ograniczony do Niej dostęp?
● Co sądzicie o “rasizmie eucharystycznym” niektórych księży z Tradycji. Polega to na tym, że nie udzielają Komunii wiernym, jeżeli była konsekrowana na NOM ( muszą zawsze zakonsekrować “swoje” komunikanty w cyborium). Jednocześnie przestrzegają, że przyjęcie Komunii z NOMu na Mszy trydenckiej oznacza akceptacje błędów NOM i nie polecają tego robić.
● Czy jeszcze przed “traditionis custodes” byliście i prosiliście waszego proboszcza z rodzinnej parafii czy by też wprowadził Mszę tradycyjną choćby raz w miesiącu ? U mnie było tak, że dostaliśmy nowego proboszcza u nas na wiosce w opolskim (dzięka Bogu nie liberalny) i rozmawiałem z nim na ten temat był przychylny ale niestety jak u nas zaczął było już po traditionis i już się nie odważył (
● Czy ideologia LGBT, prezentowana choćby na oficjalnej stronie synodu, ma siłę wpłynąć na doktrynę Kościoła posynodalnego?
● Czy katolik może zarabiać inwestując w kryptowaluty?

W sekcji komentarzy pod każdym kolejnym filmikiem z tej serii będziecie mogli zadawać nam pytania o dowolnej tematyce. Jako że wiele pytań pojawia się także pod filmikami z innych serii, je także postaramy się uwzględniać i odpowiadać na nie w ramach serii “Q&A”.
_________________________________________________________

Zachęcamy do finansowego wsparcia naszej działalności. Chcemy stworzyć pierwsze w Polsce nowoczesne media dla katolików Tradycji. Możecie wesprzeć nasz projekt poprzez portal PATRONITE. Więcej szczegółów znajdziecie na naszym profilu, do którego hyperlink znajduje się poniżej. Dodatkowym bonusem dla naszych patronów jest to, że każdy z nich, niezależnie od wybranego progu (wystarczy 5 PLN) bierze udział w comiesięcznym konkursie na TradiBoxa, czyli na paczkę z ciekawą zawartością dla katolików. Będziemy w niej zamieszczać książki, dewocjonalia, akcesoria i wiele innych. W każdym miesiącu zawartość paczki będzie inna, a jej wartość będzie rosnąć wraz z rozwojem naszego Patronite’a:

https://patronite.pl/okiem.tradycjonalisty

Nasz e-mail:
[email protected]

Zapraszamy do śledzenia naszych pozostałych aktywności. Linki znajdziesz poniżej:

Nasz fanpage na FB:
https://www.fb.com/okiemtradycjonalisty

Nasz blog site:
https://okiemtradycjonalisty.blogspot.com/

Instagram Natalii:
https://www.instagram.com/natalia.tereska/

Instagram Ludwika:
https://www.instagram.com/ludasmw/?hl=en

Source

Leave a Comment